Choď na obsah Choď na menu
 


“ Zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte” Mt 10,8

Kto je dobrovoľník?

Človek obyčajný, jednoduchý, úprimný a šľachetný. Človek bohatého vnútra, pretože vie nielen prijímať ale aj dávať… Nie však zo svojho nadbytku, lež z toho čo má. Teda aj z mála...

Dobro-voľník svojou slobodnou voľbou dáva dobro tam, kde je potrebné, kde ho je málo. Dáva. Podľa svojich schopností a možností. Dáva kúsok seba. Odkrýva svoje vnútro, a ono mu dáva aj prijímať keď nachádza sám seba novú radosť nové svetlo, ktoré preniká jeho vnútro. Radosť je preň akoby silným nábojom, túžiacim zasiahnuť ďalších ľudí...

Pozývame Ťa k ľuďom, ktorým chýba radosť, nádej, prijatie, porozumenie, láska... Pozývame Ťa žiť dobro. Pozývame Ťa na službu dobrovoľníctva.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prázdninový tábor pre deti

(Ada, 20. 6. 2011 20:00)

Chcem len doplniť, že stretnutie dobrovoľníkov bude 21.6.2011 o 17.00 na fare. Doneste si dobrú náladu a nápady na činnosti. :)

Prázdninový tábor pre deti

(admin, 16. 6. 2011 18:29)

Malo by sa jednať o denný detský tábor, ktorý by mal byť 1x týždenne počas prázdnin. Všetko je zatiaľ v štádiu prípravy - zisťuje sa počet ochotných dobrovoľníkov zo strany pedagógov, animátorov príp. aj rodičov ako dozor a samozrejme aj záujem zo strany rodičov o takýto tábor. Sú s tým však spojené mnohé otázky, ktoré je potrebné pred zahájením doriešiť. Z tohto dôvodu bude v utorok dňa 21.6.2011 stretnutie všetkých dobrovoľníkov na fare. Každý, kto má záujem, je vítaný. Ďalšie info, v prípade realizácie tohto tábora, budú uvedené v rubrike "Pripravované aktivity".

Prázdninový tábor pre deti

(Maja, 14. 6. 2011 17:13)

Je pravda, že sa pripravuje detský tábor pre deti?

Uvítala by som na tejto stránke podrobnejšie informácie pre dobrovoľníkov, ktorí chcú pomôcť pri jeho organizácii.